Cemil (2020, Yön: Murat Bayramoğlu) Dokumentarist’te!

Atakan Buke

In Etkinlikler, Yerküre'nin Sesi Posted

Yapımcıları arasında olmaktan gurur duyduğumuz, ortaklarımızdan Murat Bayramoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı “Cemil” belgesel filmi Dokumentarist Film Festivali kapsamında 11 Temmuz Pazar günü saat 17:00’da Pera Müzesi’nde gösteriliyor!

Film, insan-doğa-mekan üçgeninde bir çiftçinin tarlasındaki mısırları korumak için verdiği mücadelenin hikayesini konu ediniyor. 90’lı yıllarda güvenlik gerekçesiyle boşaltılmış köyünde yıllar sonra yaşamı yeniden kurmaya çalışan Cemil, doğayla uyumlu yaşamak ile doğaya karşı mücadele vermek zorunda kalmanın çelişkisini yaşar.

Filmin tamamlandığını göremeden aramızdan ayrılan Cemil’e selam olsun.

yerküre yerel çalışmalar kooperatifi

Yerküre Ortaklarına Çağrı:

05.05.2023

Sevgili Ortağımız,

 

Yerküre Yerel Çalışmalar Sosyal Kalkınma Proje Danışmanlığı Bilimsel Araştırma Geliştirme Kooperatifimizin 2022 yılı Olağan Genel Kurulu 08 Haziran 2023 tarihinde Genel Merkezimizde saat 14:00’da çoğunluklu olarak yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde çoğunluksuz ikinci toplantının aynı yer ve saatte 15/06/2023 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir. Genel Kurul gündemi mektup olarak posta adreslerinize iletilmiştir. 

Kooperatifimizin yönetim kurulu olarak Genel Kurulumuza katılımınızın önemli olduğunu, katılamadığınız takdirde dilerseniz vekaletinizi genel kurula katılma hakkı bulunan bir başka ortağımıza verebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

 Yerküre Yerel Çalışmalar Kooperatifi’nin çalışmalarını tüm ortaklarımızın akıl ve iradesiyle daha iyi yerlere taşıyacağımıza  olan inancımızla, hepimize sağlıklı günler diliyoruz.

Yerküre Yerel Çalışmalar Kooperatifi
Yönetim Kurulu

yerküre yerel çalışmalar kooperatifi