Devam Eden Projeler, Projeler

İstanbul Yaş Sebze Meyve Tedariki ve COVID-19 Salgını

Project details

Destek Alınan Kurum

Mekanda Adalet Derneği

Category

Devam Eden Projeler, Projeler

COVID-19 SALGINI BAĞLAMINDA İSTANBUL GIDA TEDARİK SİSTEMLERİ

Mekanda Adalet Derneği’nin araştırma desteğiyle gerçekleştirdiğimiz çalışmada İstanbul’un gıda tedarik sistemlerini inceledik. Yaş sebze-meyve ticaretine odaklanan araştırma gıdanın üreticiden tüketiciye ulaşımında İstanbul içindeki süreçler ve farklı aracılara odaklandı.

Yerküre Kooperatifi’nden Orkun Doğan “COVID-19 Salgını Bağlamında İstanbul Gıda Tedarik Sistemlerinin Kriz Dayanıklılığı” başlıklı sunumda, Haziran-Eylül ayları arasında gerçekleştirilen saha araştırmasını ve verilerin nasıl derlendiğini aktardı.

Yerküre Kooperatifi’nin MAD Journal 2021 sayısı için hazırladığı makalede, Türkiye’de salgının tarım-gıda alanındaki ilişkileri nasıl etkilediğine İstanbul yaş meyve sebze tedarik zincirleri içinden analiz ediliyor. Önümüzdeki aylarda bu araştırmanın çıktılarını sitemizde yayınlayacağız.

Share on
Previous

İnfografiklerle İstanbul’da Tarımsal Üretim ve Gıda Tedarik Sistemleri

Next

Diyarbakır Gastronomisi

yerküre yerel çalışmalar kooperatifi

Yerküre Ortaklarına Çağrı:

05.05.2023

Sevgili Ortağımız,

 

Yerküre Yerel Çalışmalar Sosyal Kalkınma Proje Danışmanlığı Bilimsel Araştırma Geliştirme Kooperatifimizin 2022 yılı Olağan Genel Kurulu 08 Haziran 2023 tarihinde Genel Merkezimizde saat 14:00’da çoğunluklu olarak yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde çoğunluksuz ikinci toplantının aynı yer ve saatte 15/06/2023 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir. Genel Kurul gündemi mektup olarak posta adreslerinize iletilmiştir. 

Kooperatifimizin yönetim kurulu olarak Genel Kurulumuza katılımınızın önemli olduğunu, katılamadığınız takdirde dilerseniz vekaletinizi genel kurula katılma hakkı bulunan bir başka ortağımıza verebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

 Yerküre Yerel Çalışmalar Kooperatifi’nin çalışmalarını tüm ortaklarımızın akıl ve iradesiyle daha iyi yerlere taşıyacağımıza  olan inancımızla, hepimize sağlıklı günler diliyoruz.

Yerküre Yerel Çalışmalar Kooperatifi
Yönetim Kurulu

yerküre yerel çalışmalar kooperatifi