Projeler, Tamamlanan Projeler

İstanbul Nasıl Beslenir

Project details

Kurum

Greenpeace Akdeniz

Teslim Tarihi

31 Aralık 2019

Category

Projeler, Tamamlanan Projeler

Üretici Pazarları Odağında Alternatifler ve Olanaklar

Ağustos 2019 – Mart 2020 arasında Greenpeace için İstanbul’un gıda tedarik süreçlerine odaklanan iki rapor hazırladık. Bu ikinci rapor İstanbul idari sınırları içinde gıda tüketim ve üretim verilerini, Marmara Bölgesi ve Türkiye ölçeğinde karşılaştırmalı bir şekilde ele alıyor. Dünyanın farklı şehirlerindeki çeşitli üretici pazarları, kooperatifler ve kısa tedarik zinciri modellerini tanıtarak İstanbul’daki mevcut uygulamalarda üretici pazarlarının yerini ve farklı kısa tedarik zincirlerini inceliyor. Raporda İstanbul’da alternatif, adil, erişilebilir, gerçekçi ve sürdürülebilir gıda tedarik zincirleri kurulmasına katkı sunmak amacıyla yerel yönetimlere, farklı kamu ve sivil toplum aktörlerine yönelik çeşitli politika önerileri de listeleniyor.

Share on
Previous

İstanbul Gıda Tedarik Zinciri

Next

Trakya Gastronomi Rehberi

yerküre yerel çalışmalar kooperatifi

Yerküre Ortaklarına Çağrı:

05.05.2023

Sevgili Ortağımız,

 

Yerküre Yerel Çalışmalar Sosyal Kalkınma Proje Danışmanlığı Bilimsel Araştırma Geliştirme Kooperatifimizin 2022 yılı Olağan Genel Kurulu 08 Haziran 2023 tarihinde Genel Merkezimizde saat 14:00’da çoğunluklu olarak yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde çoğunluksuz ikinci toplantının aynı yer ve saatte 15/06/2023 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir. Genel Kurul gündemi mektup olarak posta adreslerinize iletilmiştir. 

Kooperatifimizin yönetim kurulu olarak Genel Kurulumuza katılımınızın önemli olduğunu, katılamadığınız takdirde dilerseniz vekaletinizi genel kurula katılma hakkı bulunan bir başka ortağımıza verebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

 Yerküre Yerel Çalışmalar Kooperatifi’nin çalışmalarını tüm ortaklarımızın akıl ve iradesiyle daha iyi yerlere taşıyacağımıza  olan inancımızla, hepimize sağlıklı günler diliyoruz.

Yerküre Yerel Çalışmalar Kooperatifi
Yönetim Kurulu

yerküre yerel çalışmalar kooperatifi