Olcay Bingöl
yerküre yerel çalışmalar kooperatifi

Ankara Üniversitesi’nden eğitim uzmanı olarak mezun olmasının ardından 1998 yılından itibaren Avrupa, ABD ve Türkiye’de ekoloji ve çevre konusunda çalışan pek çok sivil toplum örgütlerinde profesyonel veya gönüllülük temelinde, kampanyacı ve eğitmen olarak çalışma imkanına sahip oldu. Şu anda dünyadaki 148 çiftçi örgütünü bir araya getiren bir sosyal hareket olan La Via Campesina Avrupa (ECVC) bölgesel ofisinde politika geliştirme sorumlusu olarak çalışıyor.

Çevre, ekoloji ve tarım konusunda verilen mücadele alanlarının yanında, Türkiye’de “Ev eksenli çalışan kadınlar çalışma grubu”nun uzun süre katılımcısı ve gönüllüsü oldu. Los Angeles ve Paris’te bu konu ile ilgili daha derin bir çalışma yürüttü ve enformel sektörle ilişkili politika belgelerini Türkçe’ye kazandırdı. 8-11 yaş grubu çocuklara yönelik olarak “Tohumdan Sofraya” adı altında gıda ve tarım konusunda eğitim geliştirdi, eğitimleri yürüttü ve bu konuda eğitimci eğitimleri verdi. Eğitimci, Tohum İzi Derneği Kurucu üyesi, Dürtük (Direnen Üretici ve Tüketici Kolektifi) üyesi, Çiftçi-Sen (Çiftçi Sendikaları Konfederasyonu) gönüllüsü.

yerküre yerel çalışmalar kooperatifi

Yerküre Ortaklarına Çağrı:

05.05.2023

Sevgili Ortağımız,

 

Yerküre Yerel Çalışmalar Sosyal Kalkınma Proje Danışmanlığı Bilimsel Araştırma Geliştirme Kooperatifimizin 2022 yılı Olağan Genel Kurulu 08 Haziran 2023 tarihinde Genel Merkezimizde saat 14:00’da çoğunluklu olarak yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde çoğunluksuz ikinci toplantının aynı yer ve saatte 15/06/2023 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir. Genel Kurul gündemi mektup olarak posta adreslerinize iletilmiştir. 

Kooperatifimizin yönetim kurulu olarak Genel Kurulumuza katılımınızın önemli olduğunu, katılamadığınız takdirde dilerseniz vekaletinizi genel kurula katılma hakkı bulunan bir başka ortağımıza verebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

 Yerküre Yerel Çalışmalar Kooperatifi’nin çalışmalarını tüm ortaklarımızın akıl ve iradesiyle daha iyi yerlere taşıyacağımıza  olan inancımızla, hepimize sağlıklı günler diliyoruz.

Yerküre Yerel Çalışmalar Kooperatifi
Yönetim Kurulu

yerküre yerel çalışmalar kooperatifi